محوطه سازی ویلا
24
مرداد

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا علاوه بر اینکه جلوه و نمای تازه ای به محیط می دهد، بر ارزش مالی آن نیز میافزاید. در اینجا چند نمونه از طراحی محوطه سازی ویلا و مراحل تکمیل آن آورده شده است. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

طراحی محوطه سازی ویلا

یک ویلای بزرگ زمانی که با ایده های محوطه سازی خلاقانه همراه شود، بسیار با شکوه به نظر میرسد.

یک راه حل سریع، استفاده از درختچه ها و گل های رنگارنگ است که نمای فوقالعاده زیبایی ایجاد می کنند.

یک نکته در مورد محوطه سازی ویلا با گلها و درختچه های متنوع این است

که تا حد امکان می بایست، ورودی را باز نگه دارید تا نمایی کاملا آشکار از فضای داخلی، قابل مشاهده باشد.

طراحی محوطه سازی ویلا

استفاده از گیاهان با اشکال و اندازه های مختلف و همچنین تضاد در رنگ به وضوح نشان میدهد که این کار برنامه ریزی شده، بر اساس طراحی ویژهای انجام گرفته است.

بهتر است که ساختمان را با درختان بزرگتر قاب کنید، سپس فونداسیون را با یک پرچین تمیز بریده شده بپوشانید .

به این ترتیب یک قاب رویایی ایجاد می کنید و چشم همه بازدیدکنندگان را به ویلای خود، خیره خواهید کرد. چند درختچه با گل های رنگی روشن تضاد خوبی را با گیاهان همیشه سبز ارائه می دهند.

ایده خوبی است که اندازه درختان منظره را با اندازه ساختمان مطابقت دهید. به عنوان مثال، ساختمان چند طبقه نیاز به درختان بلندتری دارد تا یک ویلای کوچکتر با مساحت بسیار کمتر.
با این حال، پروژه محوطه سازی ویلا به همینجا ختم نمی شود. بسیاری از ساخت‌ و سازهای جدیدتر دارای فضای بسیار مدرن و قابل توجهی هستند که ارزش مِلک را به طور چشمگیری افزایش می دهند.

یکی از گزینه ها، ایجاد سنگ فرش یا ساخت آلاچیق های شیک و زیبا در محوطه ویلا است. اینجاست که طراحی محوطه سازی ویلا، جلوه خیره کنندهای ایجاد میکند.

ستون‌های حصار آجری، ستون‌های ورودی سفید و ستون‌های همیشه سبز از دیگر مواردی هستند که می توانند برای پروژه محوطه سازی ویلا مورد استفاده قرار گیرند.

بیشتر بخوانیم : آلاچیق مدرن

مراحل محوطه سازی ویلا

برای اینکه یک محوطه فوق العاده زیبا و خیره کننده برای ویلای خود ایجاد کنید، بهتر است مراحل زیر را قدم به قدم طی کنید تا به نتایج رضایتبخش دست یابید.

قدم اول برای اجرای محوطه سازی ویلا: اولویت بندی

در نظر گرفتن طرح اصلی در محوطه ویلا، چشم انداز مفیدی از ادامه کار در اختیار شما قرار می دهد. وقتی طرح اصلی را در نظر می گیرید، اهداف اجرایی شما را منظم و متمرکز نگه میدارد، زیرا دقیقا می دانید که باید چه کاری انجام دهید.

در ادامه شما با پیمانکاران صحبت میکنید و آن ها برحسب ترجیحات شخصی شما، روند کار را اجرایی میکنند. به طور کلی، اولویت بندی یکی از نکات کلیدی نظم و انضباط است و به شما اجازه میدهد تا همزمان به یک منظره زیبا و خیره کننده دست پیدا کنید و هم اینکه در هزینه های خود، صرف جویی قابل توجهی داشته باشید.

قدم دوم برای اجرای محوطه سازی ویلا: ساخت و ساز

پس از تصمیم گیری در مورد اینکه دقیقا چه چیزی می خواهید، اکنون نوبت آن است که از پیمانکاران حرف های بخواهید روند عملیاتی ساختن محوطه سازی ویلا را بر عهده بگیرند.

بهتر است در این مورد بسیار با دقت عمل کنید زیرا ممکن است در صورت بروز اشتباهات در حین اجرا، امکان جبران وجود نداشته باشد.

تمامی مصالح مورد نیاز در این مرحله تهیه می شوند و پروژه شما به مرحله اجرا در میآید. سنگفرش‌ها، دیوارهای حائل و سایر عناصر سخت‌نما اکنون، نمود ظاهری پیدا می کنند.

قدم سوم برای اجرای محوطه سازی ویلا: نورپردازی را اضافه کنید

چراغ های محوطه سازی ویلا معمولا ارزان قیمت هستند. این بدان معناست که شما به سادگی می توانید چراغ های رنگی مورد علاقه خود را انتخاب کنید، آن ها را در امتداد مسیر پیاده روی خود یا در زمین نصیب کنید و به آن ها اجازه دهید تا حیاط جلوی ویلا شما را در شب روشن کنند. همچنین می‌توانید از امکانات دیگر همچون فانوس‌ها و نورپردازی‌هایی کم نیز استفاده کنید.

قدم چهارم برای اجرای محوطه سازی ویلا: ایجاد پوشش گیاهی

اگر فضای شما از قبل درخت دارد، اضافه کردن گیاهان و گلهای رنگارنگ دیگر به آنها، جلوه بسیار متفاوتی را ایجاد میکند.

کاشت چمن طبیعی، رنگ و بوی تازهای به محیط شما میدهد و یک راهکار ایدهال برای داشتن محیط دلچسب است.

بهتر از پوشش گیاهی متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه استفاده کنید. به این ترتیب گیاهان و درختان کاشته شده، عمر طولانیتری خواهند داشت و فضای سبز محیط شما برای مدت زمان بیشتری ماندگار خواهد بود.

مهم ترین نکات محوطه سازی ویلا

صاحبان ویلاهای در هنگام اجرای عملیات مرتبط با محوطه سازی ویلا بهتر است به این نکته توجه داشته باشند که، چشم انداز شما باید اولویت اولیه باشد.

چه صاحب یک ویلای قدیمی باشید و چه جدید، محوطه سازی بخش مهمی از فرآیند ارزش گذاری به ملک شما خواهد بود.

مهم ترین نکات محوطه سازی ویلا​

بیشتر بخوانیم : طراحی فضای سبز ویلا

محوطه سازی به خوبی انجام شده میتواند به سرعت ارزش ملک شما را افزایش دهد و چه بسا همسایگان شما را نیز تشویق کند تا به اجرای محوطه سازی ویلای خود بپردازند.

اگر می خواهید یک طراحی منحصر به فرد داشته باشید، بهتر است از افرادی که در این زمینه سررشته دارند، کمک بگیرید. آنها مدت زمان زیادی است که در حوزه پروژه های محوطه سازی ویلا و باغ کار می کنند و پیچ و خم این فرآیند را بهتر از شما می دانند.

آنچه که در اینجا بسیار مهم و اساسی به نظر میرسد این است که اگر قصد دارید چند نفر را استخدام کنید، باید یک برنامه اساسی برای نحوه استفاده از منظره و ظاهر آن داشته باشند.

اینکه استخر، پاسیو، آلاچیق، حصار، فواره یا دیگر محوطه‌های سخت یا آب‌نما در طرح شما دقیقا در کجا قرار بگیرند، بسیار نکات مهمی هستند که الزاما باید دارای نقشه از پیش تعیین شده باشند.

چه ترکیب رنگی برای شما جذاب است؟ تا چه اندازه میخواهید به فضای ویلای خود دسترسی داشته باشید؛ چقدر هزینه در نظر گرفتهاید؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک میکند تا پارامترهای مهم در اجرای محوطه سازی ویلا را بشناسید و به نتایج بهتری دست پیدا کنید. نیازها و ترجیحات شما باید محرک فرآیند طراحی باشد بدون توجه به اینکه چه کسی نقشه را ترسیم می کند.

هزینه محوطه سازی ویلا

هزینه محوطه سازی ویلا یک معیار کلیدی برای شروع عملیات اجرایی محسوب می شود.

ممکن است چنین به نظر برسد که هزینه های ساخت و ساز محوطه ویلا ممکن است بسیار سنگین و قابل توجه باشد اما در واقع چنین نیست.

هزینه محوطه سازی ویلا بسته به ترجیحات شخصی شما برآورد می شود.

هزینه محوطه سازی ویلا

بیشتر بخوانیم : اکواریوم

به این معنی که طرح های مهندسی شده و کاملا دقیق برای ساخت استخر، آلاچیق، سنگ فرش و غیره میتواند هزینه بردار باشد اما چنانچه شما به طرحهای سبکتر بسنده کنید، به احتمال زیاد، به سرمایه گذاری چندان زیادی، نیاز نخواهد بود. 

در همان ابتدای کار، باید مشخص کنید که چقدر می خواهید هزینه کنید و قرار است چه مصالحی را خریداری نمایید. برای چه چیزی هزینه می شود و چقدر هزینه محوطه سازی می شود.

 

محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه

اگرچه کار محوطه سازی ویلا ممکن است به هر حال، هزینه بردار باشد اما در صورتی که شما از یک مجموعه معتبر درخواست همکاری داشته باشید، امکان اجرای محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه وجود خواهد داشت.

پیروی از برنامه‌ریزی، اجرا و پیگیری خوب، توسط عوامل و کارشناسان مجموعه دیوار سبز، تضمین می‌کند که بهای منصفانه‌ای را برای ایجاد منظره‌ای که می خواهید، می پردازید.

در بسیاری از موارد، ایده‌های محوطه ‌سازی کارشناسان ما علاوه بر مدرن بودن، بسیار مقرون به صرفه نیز خواهد بود.

محوطه سازی ویلا در تهران

شرکت فنی مهندسی دیوار سبز (وی آی پی سابق) با استفاده از اصول مهندسی ساخت و دانش شناخت گیاهان برای کمک به ایجاد فضای سبز شهری و زنده کردن دوباره طبیعت در دل خانه ها فعالیت می کند.

از جمله خدمات ارائه شده توسط این شرکت شامل مواردی همچون : فلاور باکس چوبی و فلزی، تراریوم، مبلمان چوبی فضای باز، بام سبز، آلاچیق چوبی و… می باشد.

برای دریافت مشاوره و یا ثبت سفارشات خود با شماره تلفن ۲۲۰۶۶۵۰۲ -۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و یا به صوزت حضوری به شرکت با نشانی سعادت آباد، خیابان سرو غربی – چهار راه قیصر امین پور(شهرداری ) – جنب گل فروشی گل باختر – پلاک هجده طبقه اول، زنگ سوم از پایین مراجعه فرمایید.

موقعیت مکانی شرکت دیوار سبز در تهران
سوالات متداول محوطه سازی ویلا

یک نکته در مورد محوطه سازی ویلا با گلها و درختچه های متنوع این است که تا حد امکان می بایست، ورودی را باز نگه دارید تا نمایی کاملا آشکار از فضای داخلی، قابل مشاهده باشد.

برای اینکه یک محوطه فوق العاده زیبا و خیره کننده برای ویلای خود ایجاد کنید، بهتر است مراحلی که در این مقاله ذکر شده را قدم به قدم طی کنید تا به نتایج رضایتبخش دست یابید…..

ممکن است چنین به نظر برسد که هزینه های ساخت و ساز محوطه ویلا ممکن است بسیار سنگین و قابل توجه باشد اما در واقع چنین نیست.

هزینه محوطه سازی ویلا بسته به ترجیحات شخصی شما برآورد می شود.