26
خرداد

پروژه تراس سبز ولنجک / شرکت دیوار سبز

متریال (مصالح) پوشش کف: چمن مصنوعی

متریال (مصالح) پوشش دیوار:  دیوار سبز + بتن اکسپوز

سیستم آبیاری:  آبیاری قطره ای هوشمند + سیستم مه پاش

متریال (مصالح) پوشش جان پناه تراس:  شیشه سکوریت + گلدان (باکس) فلزی + پوشش گیاهی (درختچه و گیاهان تزیینی)

مبلمان: نیمکت چوبی

نورپردازی:  پروژکتور ویترینی (پروژکتور سیلندری) پروژکتور ریلی مخصوص رشد گیاه (Grow Light)

طراح و مجری دیوار سبز: شرکت دیوار سبز

مکان: تهران، منطقه ۱، ولنجک

 

تراس سبز یا تراس گاردن باعث زیبا شدن محل زندگی و محل کار شما خواهد شد که برای محیط های کوچک و آپارتمانی که حیاط ندارند و تراس دارند بکار برده می شود و در زیبایی محیط نقش بسزایی دارد.در ادامه این مقاله با ما همراه باشید 

فهرست مطالب

معرفی تراس سبز

تراس سبز یا تراس گاردن باعث زیبا شدن محل زندگی و محل کار شما خواهد شد.

تا همین چند دهه قبل، معمولاً خانه‌ها بزرگ بودند و دارای حیاطی بودند که ساکنین آن منزل، به کاشت گیاه و گل و درخت در آن حیاط می‌پرداختند.

امروزه، زندگی آپارتمانی پیوسته در حال گسترش است و دیگر خانه‌ها مثل سابق نیستند که دارای حیاط باشند.

نبود حیاط در خانه‌ها باعث شده است که فضای سبز موجود در آن‌ها کاهش بسیار زیادی پیدا کند.

در واقع فردی که در یک واحد آپارتمانی کوچک یا حتی بزرگ زندگی می‌کند، به جای حیاط، دارای یک تراس است. 

معرفی تراس سبز

البته متاسفانه بسیاری از واحدهای آپارتمانی از همین تراس هم محروم هستند. اگر واحد آپارتمانی شما دارای تراس باشد با ذوق و خلاقیت خود می‌توانید آن تراس را به تراس گاردن یا تراس سبز تبدیل کنید.

در صورتی که شما در خانه، تراس سبز یا تراس گاردن داشته باشید روحیه شما و اعضای خانواده شما به طرز قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد کرد و منزل شما هم منظره خاصی پیدا خواهد کرد؛ به نحوی که مهمان‌هایی که به خانه شما می‌آیند هم لذت بسیار زیادی از بودن در منزل شما خواهند برد.

قبل از اینکه به توضیح تراس سبز بپردازیم، فرق بین تراس و بالکن را توضیح می‌دهیم. تراس، یک کلمه انگلیسی هست که معادل آن در فرهنگ ایرانی، بهار خواب خواهد بود.

همانطور که در فرهنگ ایرانی، بهار خواب به جایی می‌گویند که دارای سقف نیست، تراس هم فضایی است که سقف ندارد و جزء مساحت آپارتمان هم محاسبه نمی شود.

بالکن هم یک کلمه انگلیسی است که معادل آن در فرهنگ فارسی ایوان کوچک است. همان طور که می‌دانید ایوان کوچک در فرهنگ فارسی، به جایی گفته می‌شود که سقف دارد و یک طرف آن هم به فضای بیرونی، دید دارد.

امروزه تراس و بالکن را معمولاً معادل هم می‌دانند و در فرهنگ عامیانه ایرانی به فضای درون آپارتمان یا منزل مسکونی که از آن استفاده‌های متعددی می‌شود، تراس یا بالکن می‌گویند.
امروزه طراحی تراس سبز به یک کار بسیار پرطرفدار و البته تخصصی تبدیل شده است. شرکت‌های زیادی وجود دارند که به طراحی تراس سبز در واحدهای آپارتمانی می‌پردازند.

البته در منزل مسکونی هم می‌توان تراس سبز داشت؛ ولی با توجه به اینکه معمولاً منازل مسکونی، دارای حیاط هستند، استفاده از تراس سبز بیشتر مختص واحدهای آپارتمانی می‌باشد.

علاوه بر آپارتمان و منزل مسکونی، در ویلا‌ها هم طراحی تراس سبز، رونق زیادی دارد. اگر شما قصد دارید که برای واحد مسکونی خود تراس سبز درست کنید، می‌توانید با کارشناسان و طراحان شرکت دیوار سبز تماس حاصل کنید.

همکاران ما در این شرکت، همواره پاسخگوی سوالات شما در زمینه طراحی تراس سبز می‌باشند.

بیشتر بخوانیم : اکواریوم

اجرای تراس سبز

شرکت‌های تخصصی در زمینه درست کردن تراس سبز، به اجرای آن می‌پردازند. یکی از مطرح ترین شرکت‌ها در این زمینه، شرکت دیوار سبز است. این شرکت برای اجرای تراس سبز مراحل زیر را طی می‌کند:
۱. در مرحله اول، شرکت دیوار سبز، کارشناسان خود را به واحد مسکونی و اداری شما اعزام می‌کند و شرایط تراس شما را مورد بررسی قرار می‌دهد.
۲. در مرحله دوم، طراحی کامپیوتری تراس سبز شما به وسیله طراحان حرفه ای و با تجربه دیوار سبز صورت می‌پذیرد.
۳. در مرحله بعدی هم اگر شما طرح ایجاد شده توسط طراحان دیوار سبز را پذیرفتید و آن طرح، مورد علاقه شما بود، اجرای فیزیکی تراس سبز در منزل شما و یا محل کار شما آغاز خواهد شد.

مزایای تراس سبز

تراس سبز، مزایای فراوانی برای ساکنین یک واحد مسکونی و یا کارکنان یک واحد اداری و تجاری دارد.

در واقع با اجرای تراس سبز در یک مکان، همواره ساکنان آن مکان، جایی برای گذراندن اوقات فراغت خود خواهند داشت.

همچنین اگر تراس سبز در یک محیط بزرگ اجرا شود می‌‌توان از آن برای مهمانی‌ها و دورهمی‌ها استفاده کرد.

امروزه دسترسی به فضای سبز برای بسیاری از خانواده‌ها کار راحتی نیست و آنقدر پارک‌ها و فضاهای تفریحی موجود در کشورمان شلوغ هستند که خانواده‌ها احساس راحتی در آن‌ها نمی کنند.

بسیاری از خانواده‌ها هم فرصت و زمان کافی برای رفتن تا پارک و فضای سبز را ندارند.

بنابراین وجود تراس سبز می‌توانند به عنوان یک پارک کوچک در منزل شما، کارایی داشته باشد. 

مزایای تراس سبز

بیشتر بخوانیم : فضای سبز

وجود تراس سبز، بالکن یا تراس منزل و محل کار شما را به فضایی برای رشد سبزیجات و گیاهان و گلهای مختلف تبدیل می‌کند.
از طرف دیگر وجود تراس سبز در یک واحد مسکونی تجاری و اداری باعث می‌شود که هوای درون آن تصفیه شود. با توجه به آلودگی شدید هوا مخصوصاً در شهرهای بزرگ و پرترافیک کشور ایران، درون واحدهای مسکونی و اداری و تجاری هم پر از آلودگی است. بنابراین تراس سبز می‌تواند میزان زیادی از دی اکسید کربن موجود در یک محیط را با اکسیژن عوض کند و در نهایت، سلامتی افراد حاضر در آن محیط را در بلند مدت تضمین نماید.
یک تراس سبز می‌تواند فضای بسیار مناسبی را برای استراحت و مطالعه کردن فراهم کند. همچنین تراس سبز می‌تواند یک فضای بسیار مناسب برای پرورش گل و گیاه را در محل زندگی یا محل کار افراد فراهم آورد. از سوی دیگر، تراس سبز می‌تواند باعث ایجاد فضای گلخانه در منزل شود.
همین مزایای فوق العاده وجود تراس سبز در یک محیط باعث شده است که هر روزه به تعداد طرفداران و علاقه مندان به داشتن تراس سبز در شهرهای کوچک و بزرگ و حتی در روستاهای کشور ایران اضافه شود.

مهم ترین نکات در طراحی تراس سبز

مهمترین نکاتی که در طراحی و اجرای تراس سبز مورد توجه قرار می‌گیرند عبارتند از:


۱. آب و هوای محیط
۲. نحوه هدایت آب برف و باران
۳. هزینه‌های مربوط به طراحی و اجرای تراس سز و همچنین هزینه‌های مربوط به نگهداری آن
۴. نحوه نگهداری تراس سبز در فصل تابستان و نحوه مقابله با گرمای تابستان
۵. نحوه نگهداری تراس سبز در فصل زمستان و نحوه مقابله با سرمای زمستان

مهم ترین نکات در طراحی تراس سبز

مکان مناسب اجرای تراس سبز

تراس سبز را می‌توان در هر نوع تراسی و با هر سایز و ابعادی ایجاد کرد. بسیاری از افرادی که علاقه زیادی به ایجاد تراس سبز در منزل یا محل کار خود دارند، از ترس اینکه تراس آنها، متراژ کمی دارد، برای انجام این کار اقدام نمی‌کنند.

این در حالی است که تراس سبز را می‌توان در تراس‌های بسیار کوچک هم اجرا کرد. از طرف دیگر نباید نگران آب و هوای محل زندگی و محل کار خود باشید، چرا که تراس سبز را می‌توان در هر نوع آب و هوایی ایجاد کرد.

البته بدیهی است که گیاهان مورد استفاده در تراس سبز و همچنین نحوه نگهداری تراس سبز از یک آب و هوایی به آب و هوای دیگر و از یک منطقه جغرافیایی به منطقه جغرافیایی دیگر، متفاوت است؛ ولی چیزی که قطعی است این است که امکان ایجاد تراس سبز در هر جایی وجود دارد.
با همه این اوصاف، امکان ایجاد تراس سبز در مناطق مرطوب و خوش آب و هوا مثل شهرهای شمالی کشور، بیشتر امکان پذیر است.

گیاهان مناسب تراس سبز

گیاهانی که برای تراس سبز مناسب هستند، دارای یک سری ویژگی‌ها هستند که این ویژگی‌ها در ادامه آمده است:

  1. گیاهانی برای استفاده در تراس سبز، مناسب هستند که ارتفاع رشد آنها کم است، ولی به سرعت رشد می‌کنند و گسترش پیدا می‌کنند.
  2. گیاهانی که به صورت فیبری رشد می‌کنند، یعنی رشد آنها به نحوی است که روی سطح سقف، گسترده می‌شوند و از سقف محافظت می‌کنند، گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در تراس سبز می‌باشند. 
  3. گیاهانی که نیاز به نگهداری و رسیدگی کمی داشته باشند و کود دهی و کاشت دانه برای آنها مورد نیاز نباشد، برای استفاده در تراس سبز، گزینه خوبی هستند.
  4. گیاهان مقاوم در برابر خشکی و کم آبی هم برای استفاده در تراس سبز، مناسب تر هستند.
  5. گیاهانی برای استفاده در تراس سبز مناسب هستند که گرده افشانی در هوا نداشته باشند. گرده افشانی گیاهان، احتمال آسیب رساندن به پوشش گیاهی مناظر اطراف را افزایش می‌دهد.
  6. گیاهانی که نیازمندی خاصی برای تغذیه و کود دهی و همچنین برای آبیاری ندارند، برای استفاده در تراس سبز مناسب هستند.

بیشتر بخوانیم : لامپ رشد گیاه

خرید تراس سبز

به منظور ایجاد تراس سبز در منزل مسکونی خود می‌توانید با شرکت‌هایی که به صورت حرفه ای این کار را انجام می‌دهند، تماس حاصل کنید و نمونه کارهای آن شرکت‌ها را مشاهده کنید.

یکی از این شرکت‌ها، شرکت دیوار سبز است که چند سالی است که در امر ایجاد تراس سبز و سایر کارهای مروط به ایجاد فضای سبز فعالیت می‌کند.

البته خود شما هم می‌توانید به صورت فردی و بدون کمک گرفتن از شرکت خاصی، اقدام به ایجاد تراس سبز در منزل خود کنید؛

اما باید قبل از انجام این کار، مطالعات لازم را انجام دهید و با افراد با تجربه مشورت کنید.

قیمت تراس سبز

نمی توانیم قیمت دقیقی برای طراحی و اجرای تراس سبز عنوان کنیم، چرا که عوامل مختلفی در تعیین قیمت طراحی و اجرای تراس سبز تاثیر گذار هستند. اولین و تاثیرگذارترین عامل هم ابعاد تراس یا بالکن شما می‌باشد. طبیعتاً هر چقدر تراس محل مورد نظر شما بزرگ تر باشد، هزینه طراحی و اجرای تراس سبز هم برای آن بالاتر خواهد بود.
نوع آب و هوای محلی که قرار است در آنجا تراس سبز را ایجاد کنید و همچنین انتظاری که شما از تراس سبز دارید، در قیمت نهایی تراس سبز تاثیر گذار هستند. بعضی از افراد به دنبال ایجاد تراس سبز فوق العاده زیبا و با المان‌های مختلفی هستند. طبیعتا این نوع تراس، از قیمت بالاتری نسبت به یک تراس سبز ساده و با المان‌های کم تر برخوردار خواهد بود.

فضای سبز در تهران

شرکت فنی مهندسی دیوار سبز (وی آی پی سابق) با استفاده از اصول مهندسی ساخت و دانش شناخت گیاهان برای کمک به ایجاد فضای سبز شهری و زنده کردن دوباره طبیعت در دل خانه ها فعالیت می کند.

از جمله خدمات ارائه شده توسط این شرکت شامل مواردی همچون : فلاور باکس چوبی و فلزی، تراریوم، مبلمان چوبی فضای باز، بام سبز، آلاچیق چوبی و… می باشد.

برای دریافت مشاوره و یا ثبت سفارشات خود با شماره تلفن ۲۲۰۶۶۵۰۲ -۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و یا به صوزت حضوری به شرکت با نشانی سعادت آباد، خیابان سرو غربی – چهار راه قیصر امین پور(شهرداری ) – جنب گل فروشی گل باختر – پلاک هجده طبقه اول، زنگ سوم از پایین مراجعه فرمایید.

موقعیت شرکت دیوار سبز در تهران
سوالات متداول تراس سبز

تراس سبز یا تراس گاردن باعث زیبا شدن محل زندگی و محل کار شما خواهد شد.

تا همین چند دهه قبل، معمولاً خانه‌ها بزرگ بودند و دارای حیاطی بودند که ساکنین آن منزل، به کاشت گیاه و گل و درخت در آن حیاط می‌پرداختند.

امروزه، زندگی آپارتمانی پیوسته در حال گسترش است و دیگر خانه‌ها مثل سابق نیستند که دارای حیاط باشند.

نبود حیاط در خانه‌ها باعث شده است که فضای سبز موجود در آن‌ها کاهش بسیار زیادی پیدا کند.

در واقع فردی که در یک

۱. در مرحله اول، شرکت دیوار سبز، کارشناسان خود را به واحد مسکونی و اداری شما اعزام می‌کند و شرایط تراس شما را مورد بررسی قرار می‌دهد.
۲. در مرحله دوم، طراحی کامپیوتری تراس سبز شما به وسیله طراحان حرفه ای و با تجربه دیوار سبز صورت می‌پذیرد.
۳. در مرحله بعدی هم اگر شما طرح ایجاد شده توسط طراحان دیوار سبز را پذیرفتید و آن طرح، مورد علاقه شما بود، اجرای فیزیکی تراس سبز در منزل شما و یا محل کار شما آغاز خواهد شد.

تراس سبز را می‌توان در هر نوع تراسی و با هر سایز و ابعادی ایجاد کرد.تراس سبز را می‌توان در تراس‌های بسیار کوچک هم اجرا کرد. از طرف دیگر نباید نگران آب و هوای محل زندگی و محل کار خود باشید، چرا که تراس سبز را می‌توان در هر نوع آب و هوایی ایجاد کرد.