[vc_row][vc_column][vc_column_text]

مبلمان فضای سبز

ایجاد یک فضای سبز با آلاچیقهای چوبی، آبنما و … می­تواند در روزگاری که همه روز ما در آپارتمانها می­گذرد، برایمان تنوع به همراه بیاورد و لحظات آرامش­بخشی را در لابه­لای زندگی روزمره­مان ایجاد کند.

انواع نیمکت، حصار، آلاچیق، پله، آب نما، گلدان و پل به عنوان تزیین کننده فضای سبز بخشی از مبلمان فضای سبز هستند. درواقع مبلمان باغی که با نامهای مبلمان پاسیو و یا مبلمان فضای باز نیز شناخته می‌شود، نوعی از مبلمان است که برای استفاده در فضای باز طراحی می­شود. این نوع از مبلمان به دلیل استفاده در فضای باز که در معرض انواع تغییرات اب و هوایی است، معمولا از مواد مقاوم در برابر آب و هوا ساخته می‌شوند؛ مواد ضد زنگ مانند آلومینیوم یا فلزات دیگر با روکشهای رنگ محافظ و یا چوب و پلاستیک مواد مورد استفاده در این وسایل هستند. در ادامه به بیان جزییات بیشتری درباره انواع مبلمان سبز می­پردازیم.

 

بخشهای مختلف یک مبلمان سبز:

گیاهان

  • گیاهان مهمترین جزء یک فضای سبز هستند. مهم نیست که چقدر فضا دارید، مهم این است که با استفاده از انواع پیچکها، گلدانهای آویز و رنگی، سقف سبز و … حتی می­توان تراس و راه­پله آپارتمان را به فضایی سبز تبدیل کرد. گیاهان در ترکیب با مبلمان چوبی منظره­ای زیبایی می­آفرینند.

حوض و آبنما

  • در میان سرسبزی گیاهان، حوضها و آبنماهای رنگی را تصور کنید که انسان را به یاد حیاط خانه پدربزرگها و مادربزرگها می­اندازد! صدای آب و چند ماهی قرمز، بازی رنگهای گلها و حوضها را تکمیل می­کند و روزتان را می­سازد!

المانها و نقوش برجسته

  • المانها و نقوش برجسته بخش دیگری از تزیینات فضای سبز هستند.

آلاچیق‌ها

  • دنج و زیبا و راحت. آلاچیقها می­توانند تجربه جدید و زیبایی در پشت بام یا ویلای شما باشند. مکانی برای یک دورهمی دوستانه، یک خلوت عاشقانه، یا یک فضای آرامبخش برای فرو رفتن در لاک تنهایی.

میز و صندلی

  • میز و صندلی­‌های کوچک و ساده هم برای مبلمان فضای باز گزینه خوبی هستند. محلی برای مطالعه، غذا خوردن و …

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]