درباره دیوار سبز

معرفی دیوار سبز هوشمند

دیوار سبز برای بسیاری از مردم یادآور حیاط قدیمی خانه مادربزرگ ها و پدربزرگ هاست که با برگ ها و شاخه های درخت مو یا گل های یاس پر شده بود. این روزها اما مفهوم خانه خلاصه می شود در دیوارهایی که دورتادورمان را گرفته اند، بی سبزی چشم نوازی. در کنار این تصویر، آلودگی هوا را هم مجسم کنید که گلو و ریه و اعصابمان را هر روز درگیر می کند و گیاهی دور و برمان نیست که این آلودگی را در خود هضم کند. چاره اما چیست؟ آیا می توان طبیعت فراموش شده را به خانه آورد؟ باید گفت خوشبختانه بله.

این روزها با استفاده از اصول مهندسی ساخت و دانش شناخت گیاهان می شود دیوارهای آپارتمان و خانه را سبز کرد. اما چطور؟

دیوار سبز Green wall یا نمای سبز، فضای سبزی است که به صورت عمودی و مستقل و یا بر روی یک دیوار شکل می گیرد. این دیوار ها که با پوشش گیاهی پوشیده شده اند، علاوه بر اینکه زیبایی را به چشم ها هدیه می دهند و با جذب دی اکسید کربن، کیفیت هوا را افزایش می دهند، فایده های دیگری هم دارند. این دیوارها، قیمت و ارزش افزوده واحدهای مسکونی را بالا می برند، سرانه فضای سبز شهری و فضای سبز خانه را افزایش می دهند. جزیی از اصول توسعه پایدارند، دمای فضاهای داخلی خانه را در فصل گرم کم می کنند و در ایجاد الگوی مهندسی مناسب در راستای توسعه فضای سبز عمودی در کشور موثرند. در این دیوارها از گیاهان به عنوان عنصر سازنده محیط استفاده می شود که در نقاط پر جمعیت بر محیط زیست اثر مناسب دارد.

پس با ایجاد این فضا در منزل، می توانیم خانواده خود را در معرض هوای سالم تر  در کنار جلوه های زیبای طبیعت قرار دهیم.

جلوه شهرها این روزها بیشتر سیمانی و آجری شده اند و سبزی قدیم دیگر در رخ خیابان ها و کوچه ها پیدا نیست. از این رو برای ایجاد جلوه های دلنشین در شهرها و خانه ها باید فکری کرد. «شرکت مهندسی دیوار سبز» (وی آی پی سابق) برای کمک به ایجاد فضای سبز شهری و زنده کردن دوباره طبیعت در دل خانه ها فعالیت می کند. ایجاد دیوار سبز، بام سبز، تراس سبز و محوطه سازی از اقداماتی است که مهندسان این شرکت در جهت تحقق زندگی سبزتر به آن دست زده اند. فلاور باکس چوبی و فلزی، مبلمان چوبی فضای باز، بام سبز، آلاچیق چوبی، درختان کهنسال و تنومند و آبیاری قطره ای از دیگر خدمات این شرکت هستند. استفاده از علم روز توسط مهندسان این شرکت باعث شده است نگهداری از این فضاها مانند آبیاری و … به صورت آسان و سیستماتیک انجام شود که در حین برخورداری از فضای مطلوب، وقت بسیار کمی را از استفاده کننده بگیرد و نیاز به مراقبت خاصی نداشته باشد.

دستاورد های دیوار سبز

0 +
پروژه
0 +
مشتری
0 +
سال سابقه
0 +
کارمند