[vc_row][vc_column][vc_column_text]

لابی گاردان چیست ؟

لابی گاردن همانطور که از نامش هم پیداست، باغ لابی یا همان لابی سبز، به لابی گفته می شود که با درختان، انواع گیاهان، گل ها و گلدان ها پوشیده و تزیین شده باشد.

امروزه در اکثر مجتمع ها، آپارتمان ها و ساختمان ها مکانی به نام لابی وجود دارد که محل برگزاری نشست ها، دور همی ها و جلسات اعضای آنجاست. بنابراین لابی، مکان مناسبی است که انواع گیاهان، گل ها و پوشش های گیاهی در آنجا قرار داده می شود تا علاوه بر جنبه زیبایی آن بتوان از مزایای لابی گاردن نیز بهرهمند شد که از مهمترین آن ها می توان به برپایی جلسات و مهمانی ها در محیطی متنوع، زیبا و سرشار از آرامش اشاره کرد.

لابی گاردن هم همچون روف گاردن نیاز به وسایل و تجهیزات خودش دارد. از نوع و پوشش گیاهانی که برای تزیین آنجا استفاده می شود بگیرید تا انواع مبلمان، میز و صندلی هایی که برای هر لابی ضروری به نظر می رسد.

لابی از آن جهت که محل ورود و انتظار مهمانان و تازه واردان هر ساختمان و مجتمعی هم هست، بنابراین اگر چیدمان و طراحی آن با انواع گیاهان، درختان، گل ها و گلدان ها صورت گیرد، بسیار جالب توجه و چشمگیر است.

همانطور که در بالا هم اشاره شد، از نظر برگزاری جلسات، مهمانی ها، دورهمی ها و جشن های کوچک، بسیار مقرون به صرفه است تا هم در هزینۀ اجارۀ مکان این مراسم ها و هم از لحاظ بعد مسافت برای ساکنین مجتمع یا ساختمان صرفه جویی شود.

لابی ها از آنجا که در طبقۀ همکف احداث می شوند، اغلب محل ورود و خروج همه ساکنین مجتمع و آپارتمان است، از این لحاظ، طراحی، دکور و چیدمان آن بسیار پراهمیت بوده چراکه هم باعث ارزشمندشدن ساختمان و بنا به دلیل وجود این طراحی فضای سبز در آن می شود و هم برای استراحت اعضای ساختمان از لحاظ آرامش و لذتبخشی جایگاه مناسبی است.

از آنجا که لابی ها به نوعی نمایندۀ ساختمان و نشان دهندۀ وضعیت کلی بناست، طراحی و دکوراتیو آن بسیار مهم و کاربردی است که اجرای آن بر عهدۀ مهندسان، معماران و طراحان این حوزه است.

 

بیشتر بخوانیم : پلنت

 

لابی گاردن (لابی سبز): امروز وجود یک فضای عمومی در آپارتمان‌ها برای برگزاری اجتماعات خانوادگی و ساختمانی، تفریح، استراحت و … ضروری به نظر می­رسد.

معمولا در هر ساختمان مسکونی و غیرمسکونی فضایی برای گردهمایی‌ها در نظر گرفته می‌­شود. در بعضی ساختمان‌ها پشت بام مکانی مناسب برای ایجاد فضای سبز است که در قسمت روف­‌ گاردن درباره آن کامل توضیح داده‌­ایم؛ با این حال گاهی پشت بام‌ها به هر دلیل نمی­‌توانند چنین فضایی به دست بدهند.

در این موارد لابی‌ها درصورت داشتن متراژ کافی- جای مناسبی برای دور هم نشستن‌ها، تفریحات و استراحتگاه‌ ها است. لابی ها را هم می‌­توان سبز کرد، گیاه کاشت و با گل‌ها دمخور کرد.

خلاصه اینکه فضایی زیبا، مناسب و دلنشین برای گردهمایی‌ها و تفریحات خلق کرد. این لابی ها را اصطلاحا لابی­ گاردن یا لابی سبز می‌­نامند. این لابی‌ها ورودی چشم‌­نوازی برای ساختمان ایجاد می­‌کنند، فضا را متنوع می‌­سازند و جایی برای استراحت و تفریح و حتی برپایی مهمانی ایجاد می­‌کنند. از همین رو پیشنهاد می­‌کنیم اگر فضای کافی در لابی خود دارید، این تجربه جالب را برای اهالی ساختمان خود امکان پذیر کنید.

 

 

بیشتر بخوانیم : تراس گاردن

هزینه ساخت لابی گاردن

هزینه ساخت لابی گاردن بر اساس موارد زیر متفاوت است:

1ـ نوع گل و گیاه و پوششی که مورد استفاده قرار گرفته است؛

2ـ مساحت و زمینی که برای این کار در نظر گرفته میشود،

3ـ نوع میز و مبلمان و تزیینات بهکاررفته،

4ـ نوع کاربردی که برای لابی گاردن در نظر گرفته شده است.

البته مواردی دیگری هم هست که در اینجا به همین موارد بسنده میکنیم. پس با توجه به شرایط اقتصادی و هزینۀ صرفشده در آن و بنا بر سلیقه میتوانیم لابی گاردن های متفاوت و متنوعی داشته باشیم.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”لابیگاردان چیست ؟”]لابیگاردن همانطور که از نامش هم پیداست، باغ لابی یا همان لابی سبز، به لابی گفته می شود که با درختان، انواع گیاهان، گلها و گلدان ها پوشیده و تزیین شده باشد….[/vc_toggle][vc_toggle title=”هزینه ساخت لابیگاردن به چه صورت است ؟”]هزینه ساخت لابیگاردن بر اساس موارد بسیار زیادی تعیین می شود که در متن مقاله به مهمترین آن ها اشاره شده است ….[/vc_toggle][vc_toggle title=”تجهزیات مورد نیاز برای ایجاد لابی گاردن چیست ؟”]لابیگاردن هم همچون روفگاردن نیاز به وسایل و تجهیزات خودش دارد. از نوع و پوشش گیاهانی که برای تزیین آنجا استفاده می شود بگیرید تا انواع مبلمان، میز و صندلی هایی که برای هر لابی ضروری به نظر می رسد….[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]