تغییرات-اقلیمی-سلامت-مردم-را-تهدید-می-کند

تغییرات اقلیمی سلامت مردم را تهدید می کند / شرکت دیوار سبز

معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: تغییرات اقلیم به عنوان یک پدیده جهانی، کشورهای مختلف جهان از جمله کشور ما و به ویژه سلامت مردم را تحت تاثیر قرار می دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر؛ علیرضا رئیسی، در پیامی به مناسبت ۲۶ سپتامبر روز جهانی بهداشت محیط‪ ‬یکی از عوامل پیشران توسعه پایدار را حفظ و ارتقای سلامت محیط پیرامون انسان ها مطرح کرده و بر نقش تعیین کننده جامعه فاخر بهداشت محیط در تصمیم سازی مبتنی بر شواهد و حساس سازی کارگزاران نظام سلامت جهت تصمیم گیری و اعمال سیاست گذاری های متناسب، تاکید کرد.‬
وی افزود: بی شک یکی از عوامل پیشران توسعه پایدار، حفظ و ارتقای سلامت محیط پیرامون انسان ها بوده و نقش تعیین کننده جامعه فاخر بهداشت محیط در تصمیم سازی مبتنی بر شواهد و حساس سازی کارگزاران نظام سلامت جهت تصمیم گیری و اعمال سیاست گذاری های متناسب، از اهمیت بسزایی برخوردار است.
رئیسی ادامه داد: ابتکار فدراسیون بین المللی بهداشت محیط، در انتخاب شعار «چالش های تغییر اقلیم: زمانی برای اقدامات یکپارچه بهداشت محیط جهانی» به مناسبت ۲۶ سپتامبر روز جهانی بهداشت محیط ، فرصتی مغتنم پیش روی کارگزاران بهداشت محیط کشور به ودیعه گذارده است.
معاون وزیر بهداشت، گفت: تغییرات اقلیم به عنوان یک پدیده جهانی، کشورهای مختلف جهان از جمله کشور ما و به ویژه سلامت مردم را تحت تاثیر قرار می دهد و به همین علت مقابله و سازگاری با تغییر اقلیم یکی از استراتژی های مهم سازمان جهانی بهداشت در این خصوص است.
وی افزود: افزایش دما، خشکسالی، وقوع سیلاب ها و پدیده گرد و غبار بر شیوع بیماری های منتقله از آب و غذا، بیماری های تنفسی، بیماری های قلبی-عروقی و ناقلین بیماری ها تاثیرگذار بوده و سلامت مردم را از جنبه های مختلف مورد تهدید قرار می دهد. لذا از تمامی دست اندرکاران عرصه بهداشت محیط انتظار می رود با سیاستگذاری، برنامه ریزی و انجام مداخلات موثر، اثرات سوء احتمالی این پدیده و سایر عوامل محیطی موثر بر سلامت، کنترل گردیده و سازگاری متناسبی با پدیده فوق صورت پذیرد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *