سایبان گیاهی

شهرهای مدرن با سایبان‌های گیاهی سبز می‌شوند / شرکت دیوار سبز

برای مقابله با تاثیرات تغییرات آب و هوایی یک استارتاپ فرانسوی طرح جدیدی ارائه کرده است که شهرهای مدرن را با استفاده از سایبان‌های گیاهی هوشمند و مجهز به تجهیزات الکترونیکی سبز می‌کند.

به گزارش روابط عمومی گروه دیوار سبز وی‌آی‌پی به نقل از ایرنا؛ این استارتاپ که نمونه ای از این سایبان های سبز را در نمایشگاه تجهیزات الکترونیکی CES 2019 رونمایی کرد، به جای خیابان ها و کوچه ها، بام ساختمان های شهری را به عنوان هدف خود برای ایجاد باغ های سبز هوشمند تعیین کرده است.
شرکت یاد شده برای این منظور مجموعه ای از گیاهان رونده را روی چارچوب هایی انعطاف پذیر و سبک رشد می دهد که هم به شکل سایبان های مستقل و هم به شکل مجموعه ای بزرگ از سایبان های سبز برای ایجاد یک سقف گیاهی با پوشش متنوع کاربرد دارند.
حسگرهایی که درون گلدان ها و سایبان ها تعبیه می شوند، امکان نظارت بر میزان رطوبت گیاهان و دمای زیر سایبان را با استفاده از یک برنامه موبایل فراهم می کنند.
در این طرح، یک سیستم آبیاری هوشمند با استفاده از انرژی خورشیدی، به صورت خودکار وظیفه آبیاری گیاهان را برعهده دارد.
در حال حاضر شرکت مزبور پروژه ای را در شهر تولوز فرانسه راه اندازی کرده و دو درخواست ثبت اختراع را برای این طرح ارائه کرده است.
هدف بلندمدت این طرح افزایش تحمل شهرها در برابر تغییرات آب و هوایی از طریق بهبود پوشش گیاهی و زمینه سازی برای وضع مقررات جدید در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوایی است.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *