پرنده

بزرگترین محموله قاچاق پرندگان در معرض انقراض کشف شد / شرکت دیوار سبز

فرهاد قلی‌نژاد صبح شنبه در جمع خبرنگاران hc کشف و ضبط بزرگترین محموله قاچاق پرندگان در معرض انقراض در بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این محموله پرندگان با اجرای برنامه‌های اطلاعاتی و عملیاتی و با همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان عسلویه کشف شد.

وی ارزش این محموله را پنج میلیارد و ۸۶۶ میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: این محموله شامل ۶۰ بهله پرنده شکاری از خانواده شاهینیان و از گونه‌های شاهین، بحری و بالابان و تعداد ۱۱۳ قطعه هوبره و ۱۵ قطعه قرقاول بود.

مدیرکل محیط زیست استان بوشهر با تقدیر از هوشیاری و اقدام به موقع همکاران در پلیس آگاهی انتظامی شهرستان عسلویه اضافه کرد: این دومین محموله بزرگ پرندگان قاچاق کشف شده در چند دهه اخیر است.

وی با اشاره به اینکه مراحل قضایی این پرونده در حال طی شدن است، بیان کرد: وضعیت نگهداری و انتقال این پرندگان نامطلوب بود و می‌توانست مشکلاتی را برای پرندگان ایجاد کند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست بوشهر نیز با اشاره به انجام اقدامات لازم برای نگهداری و بهبود شرایط زیستی این پرندگان بیان کرد: برنامه‌های متعددی برای مقابله با گرفتن و قاچاق پرندگان داریم.

سید احسان موسوی اضافه کرد: با آغاز فصل مهاجرت پرندگان شکاری به کشور، با همکاری دستگاه‌های امنیتی و قضایی و عموم دوستداران محیط زیست، امید می رود شرایط مساعدتری از نظر کاهش زنده گیری و قاچاق این پرندگان داشته باشیم.

وی افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر همچون گذشته فرهنگ سازی عمومی، آموزش جوامع محلی و جلب مشارکت دوستداران محیط زیست برای حفاظت و صینات از این پرندگان ارزشمند را در سرلوحه برنامه های خود دارد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *