سانسوریای-رنگی

سانسوریای رنگی / شرکت دیوار سبز

نگهداری سانسوریای رنگی:

شاید گیاهان کاکتوس‌واری که مانند نیزه‌های رنگی هستند نظر شما را هم به خود جلب کرده باشند. این گیاهان گونه‌ای از سانسوریا هستند و به تازگی در مغازه‌ها به فروش می‌رسند، البته پارچه‌های پلاستیکی رنگی که برای زیبایی بر آنها کشیده می‌شود، عمر گیاه را کم می‌کند.‌ این کاکتوس‌ها معمولاً به رنگ‌های قرمز، آبی، زرد، نارنجی، مشکی، سفید، سبز و سایر رنگ‌ها هستند. در نگاه اول به نظر ‌می‌رسد که این رنگ طبیعی گیاه ‌می‌باشد ولی این تنها رنگ مصنوعی مخصوصی است که برای زیبایی و فروش بیشتر با دستگاه مخصوص زده شده است. خاصیت این رنگ به گونه‌ای است که با بزرگ شدن گیاه رشد ‌می‌کند و به اصطلاح کش ‌می‌آید. قیمت سانسوریا رنگی در بازار متفاوت است و به اندازه آن بستگی دارد. اکثر این سانسوریاهای رنگی وارداتی هستند و از کشورهایی مانند هلند از طریق مرز ترکیه و عراق به صورت قاچاق وارد کشور ‌می‌شود. این نوع سانسوریا در واقع همان سانسوریا نیزه‌ای یا سانسوریا لوله‌ای (نیزه آفریقایی) است که رنگ شده است.

آبیاری: این گیاه مانند سایر ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها به بی‌آبی مقاوم است و در فصل رشد به هفته‌ای یک بار آبیاری نیاز دارد. در فاصله بین دو آبیاری باید اجازه دهید خاک گلدان کامل خشک شود.

 

خاک: خاک سبک با زهکش مناسب با ترکیبی از ماسه و پیت ماس و کوکوپیت مناسب این گیاه ‌می‌باشد.

 

کوددهی: در فصل رشد ‌می‌توان از کودهای npk ازت پایین هر ماه یک بار استفاده کرد.

 

تکثیر سانسوریا رنگی: تکثیر از طریق برگ، بذر و پاجوش ‌می‌باشد.

 

نور: سانسوریا رنگی به نور زیاد البته فیلتر شده نیاز دارد. در اثر کمبود نور ساقه‌های آن باریک و کم رنگ می‌شود.

 

بیماری‌ها: سانسوریای رنگی بسیار مساعد پوسیدگی ریشه ‌می‌باشد که در آبیاری آن باید بسیار دقت کنید. کف گلدان حتماً سوراخ‌هایی برای خروج آب داشته باشد. همچنین بیماری‌های قارچی این گیاه را مورد حمله قرار ‌می‌دهند که ‌می‌توان از قارچ‌کش‌های مانکوزب استفاده کرد. از نشانه‌های بیماری‌های قارچی زرد شدن ساقه‌ها و برگ‌ها پوسیدگی ریشه و تغییر رنگ در ساقه و بدنه گیاه ‌می‌باشد.

 

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *