گیاه دیوار سبز گل-شیشه-شور

گیاه دیوار سبز: گل شیشه‌شور، گیاهی مناسب برای هماهنگ کردن با رنگ دکور خانه / شرکت دیوار سبز

اگر گل شیشه‌شوی را دیده باشید دلیل این نامگذاری برایتان عجیب نخواهد بود. این گل معمولا به رنگ قرمز درخشان است ولی انواع شرابی، صورتی یا کرم هم از آن وجود دارد و انتخاب بسیار مناسبی برای هماهنگ کردن با رنگ دکور خانه شماست.

انواع پاکوتاه شیشه شور را می توان درون ظرفها یا گلدانها پرورش داد. حدود ارتفاع بوته ،برای نوع (جان کوچک) ۶۰ cm است. (کاپیتان کوک) ۱۸۰ cm است، اما در حالت حد اکثر رشد خود به حدود ۳ تا ۴ متر می رسد. این گیاه خیلی زود به گل می نشیند و بعد از ۵ سال بالغ می شود اگر شرایط زندگی آن مساعد باشد عمر گیاه زیاد است.

نیازها :

اقلیم: به نوع گیاه بستگی دارد. بیشتر شیشه‌شورها یخبندانهای سبک را تحمل می‌کنند ولی در اولین زمستان باید از یخبندان یا سرمای زیاد حفاظت شوند.

خاک: به بسیاری از انواع خاکها پایداری نشان می دهد،حتی در خاک رسی سنگین خوب رشد می کند، البته بهترین خاک برای آن خاکهای سبکتر است.

میزان نور و دما: به آفتاب کامل سراسر روز نیاز دارد.

طزر کاشت و پرورش:

تکثیر: اغلب گونه‌های آن از طریق بذر تکثیر می شوند، اما انواع مشهور آن را باید از طریق قلمه‌های نیمه خشبی که از اواخرتابستان تا اوایل پاییز گرفته می شوند، تکثیر کرد.

آبیاری: برای بوته ها آبیاری منظم ضروری است آنها به دوره های طولانی خشکی تحمل نشان می دهند اما بهترین رشد و بهترین گلدهی را وقتی خواهند داشت که در ماههای گرم هر دو هفته یکبار آبیاری عمیق می شوند.

کوددهی: بدون کود هم از عهده رشد و رویش برمی آید، اما در صورت افزودن مقدار کمی آرد استخوان در اواخر زمستان و در انتهای تابستان رشد و شادابی بهتری بروز می‌دهند.

مشکلات:

در بعضی فصول، کرمهای حشرات تارتَن به بوته‌ها خسارت می رسانند. شاخ و برگهای تارتنیده را ببرید. انجام سمپاشی هیچ موثر نیست. زنبورها یا مگس های تخم ریز اره‌ای که در اوایل پاییز ظاهر می‌شوند، اگر به موقع شناسایی نشوند، می‌توانند بوته‌ها را بی‌برگ کنند. سعی کنید لاروهای تارتن را با دست جمع کنید و در ظرف آبی بیندازید که در آن مقداری نفت سفید ریخته باشید تا معدوم شوند.

گلدهی:

اصلی ترین زمان گلدهی از اواسط تا اواخر بهار است، اما جوانه‌زنی و گل افشانی مختصری هم در فصل پاییز دارد. این بوته‌های زیبا در جاهای کاملا آفتابگیر فراوان گل می‌دهند.

هرس:

اگر مایل به پیرایش هستید، این کار را هر چه زودتر بعد از تمام شدن گلها انجام دهید، زیرا شاخه‌های نو از انتهای گلها می‌رویند. برش قسمتی از شاخه‌ها کمک می‌کند که بوته متراکم‌تر شود، همچنین قسمتهای لاغر و دوکی و چوبهای پیر را می‌توانید کاملا قطع کنید تا بوته احیا شود اما همه برگهای سبز تازه را نبرید.

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *