پیله-آ-میکروفیلا

گیاه پیله آ میکروفیلا / شرکت دیوار سبز

گیاهی با برگ‌های کوچک و ساقه‌هایی پر از برگ است که ظرافتش آن را خاص می‌کند. برای نگهداری در آپارتمان و البته استفاده از دیوار سبز گیاه مناسبی است.

شرایط نگهداری:

نور: به نور متوسط و غیر مستقیم احتیاج دارد. نور ملایم صبح صدمه ای به آن وارد نمی‌کند و در سبزی و شادابی گیاه موثر است اما از تابش مستقیم و شدید نور خورشید دور نگه دارید که باعث قهوه ای شدن و سوختن برگ ها می‌شود.

 

آبیاری: به خشکی تا حدودی مقاوم است و به آبیاری متوسط احتیاج دارد، بهترین زمان آبیاری بعد از خشک شدن سطح خاک است. رطوبت‌دوست است، در محیط‌های مرطوب رشد بهتری دارد.

 

دما: دمای اتاق برای آن مناسب است و در صورت گرم تر شدن هوا به آبیاری دقت کنید تا خشکی نکشد. نسبت به سرما حساس است و اگر در دمای کمتر از چهار درجه قرار بگیرد برگ‌ها قهوه ای می شوند و می ریزند.

 

خاک: به خاکی سبک با زهکش بالا احتیاج دارد تا آب در اطراف ریشه باقی نماند و باعث از بین رفتن گیاه نشود. از ترکیبات سبک کننده خاک مثل خاک برگ و پرلیت در بستر آن به کار ببرید.

 

تکثیر: از طریق قلمه ساقه تکثیر می‌شود، قلمه‌ای به طول ده سانت تهیه کنید و در هورمون ریشه‌زایی فرو ببرید بعد در خاک سبک قرار بدهید و روی آن را با پلاستیک بپوشانید.

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *