گل-یاسمن دیوار سبز

یاسمن، گل خوشبوی دیوار سبز / شرکت دیوار سبز

خوشبو، خانگی، شرایط نگهداری آسان و دارای تنوع در رنگ؛ اینها ویژگیهایی است که یاسمن را برای استفاده در دیوار و نمای سبز مناسب می‌کند. اگر این گل زیبا انتخاب شماست، برای آشنایی با آن با ما در این متن همراه باشید.
گل یاسمن دارای انواع صورتی، نارنجی و ستاره‌ای است.
یاسمن صورتی:
در زمستان گل می‌دهد و از خاصیت روندگی برای رشد خود استفاده می‌کند. بیشتر تحت عنوان گل تزئینی پرورش داده می‌شود و می توان از آن برای سبدهای آویزان شده از سقف استفاده نمود.
یاسمن نارنجی:
از دیگر گونه‌های یاسمن می‌توان به یاسمن نارنجی اشاره نمود، در تمام سال گلدهی خود را دارند و برای رشد به خاک اسیدی نیازمند می‌باشد. این گونه نیز مانند گونه صورتی دارای حالت رونده است.
یاسمن ستاره ای:
نوع ستاره‌ای گل یاسمن از نظر ظاهری و ابعاد دارای تفاوتهایی با سایر نوع های گل یاسمن است. پس از اینکه به حد قابل قبولی از رشد رسید خواهید دید که از نظر پرپشت بودن برگها از سایر گونه‌های گل یاسمن نیز پرپشت‌تر است. این مدل گلهای کوچک به شکل ستاره و برگهای سبز براق دارد که در مجموع، ظاهری زیبا را برای این گل به ارمغان می‌آورد.
آبیاری:
یاسمن جزء آن دسته از گیاهانی است که می‌بایست به صورت مرتب به آن آب داده شود تا بتواند انرژی لازم مورد نیاز برای گلدهی در زمان خود را کسب نماید. توجه داشته باشید که نیاز این گیاه به آب در دوران گلدهی بیشتر نیز خواهد شد. برای آبیاری نیز در فصول گرم سال می‌بایست خاک گیاه همواره مرطوب باشد ولی در فصول سرد ابتدا می‌بایست سطح خاک تا حدودی خشک شده و سپس نسبت به آبیاری گیاه اقدام نمود. برای آبیاری گل یاسمن باید به این نکته توجه داشته باشید که آبیاری بیش از نیاز گیاه برای آن مضر است و این کار در صورتی که در فصل های سرد سال رخ دهد موجب کمرنگ شدن برگها و حتی ریزش آنها می‌شود. همچنین در فصلهای گرم می‌بایست رطوبت محیط را حفظ نمایید تا از خشک شدن برگها جلوگیری کرده باشید.
دمای مناسب:
برای اینکه گل یاسمن، متوجه فرا رسیدن زمان گلدهی خود شود می‌بایست حدود 6 ماه در معرض هوای سرد قرار گیرد تا بتواند در اواخر زمستان و اوایل بهار به خوبی گلدهی نماید. در صورتی که به میزان کافی سرما در اختیار گیاه قرار نگیرد شاهد کاهش میزان گلدهی این گل خواهید بود. به همین دلیل توصیه می‌شود در فصل پاییز گل در معرض هوای آزاد 4-16 درجه قرار گیرد تا نیاز سرمایی آن مرتفع شود.
نور کافی برای رشد گل یاسمن:
گل یاسمن یکی از گلهای آفتاب دوست نیز به شمار می رود و برای اینکه بتوانید از پرورش آن بهره کافی را ببرید می بایست آنرا در مکانی روشن قرار دهید که حداقل 4 ساعت نور خورشید به گل بتابد.
خاک مناسب:
گل یاسمن نیز مانند تمامی گلها باید از خاکی با زهکشی مناسب و غنی شده با کودهای مورد نیاز برخوردار باشد. از جمله نشانه‌های ضعیف بودن خاک گل یاسمن، کوچک ماندن برگهای این گیاه در کنار رنگ پریدگی آنهاست.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *