برگزاری-هفتمین-جشنواره-فیلم-سبز-در-پاییز-۹۸

برگزاری هفتمین جشنواره فیلم سبز در پاییز ۹۸ / شرکت دیوار سبز

دبیر اجرایی جشنواره فیلم سبز از برگزاری هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران در پاییز سال ۱٣٩٨ خبر داد.

مهدی توحیدپور افزود: شورای سیاستگزاری موضوع محوری جشنواره هفتم و تاریخ آغاز به کار دبیر خانه جشنواره برای پذیرش آثار سینمایی در بخش‌های گوناگون جشنواره را به زودی اعلام خواهد کرد و از سینماگران، هنرمندان، علاقمندان و کنشگران محیط زیست دعوت می‌کنیم برای حضور در این جشنواره منتظر فراخوان آن باشند.

وی درباره اهداف برگزاری این جشنواره توضیح داد: مهم‌ترین هدف ما از برگزاری این جشنواره تشویق هنرمندان به فیلمسازی و توجه به اهمیت حوزه محیط زیست و حفاظت از آن است. دومین هدف این است که مردم به کمک این ساختار فرهنگی به ارزش حفظ محیط زیست بیشتر پی ببرند و در واقع فرهنگ‌سازی اتفاق بیفتد اما از همه مهم‌تر مسئولان و کارگزاران اصلی کشور را که در واقع هدف اصلی این جشنواره هستند، پای کار بیاورد و توانمند سازد تا در زمینه فرهنگی در حوزه محیط زیست مؤثرتر ظاهر شوند. همچنین یک مساله دیگر هم این است که ما به کمک این جشنواره یک متریال به دست می‌آوریم که در طول سال از آنها در قالب یک پکیج آموزشی در مراکز دانشگاهی و مدارس در زمینه آموزش و فرهنگ‌سازی استفاده می‌کنیم.

جشنواره فیلم سبز از سال ۷۷ راه‌اندازی شد و کوشید به کمک فیلم‌های کوتاه و بلندی که در حوزه محیط زیست و حفاظت از آن تولید شده‌اند، به فرهنگ‌سازی بپردازد و مردم را از تهدیدات و مشکلاتی که گریبان این حوزه را گرفته، آگاه سازد تا از این طریق افراد جامعه را بیشتر در بطن ماجرا قرار بدهد و به کمک آن کارآمدتر و مؤثرتر به حفظ و احیای زیست بوم جانوری و گیاهی و سایر حوزه‌های محیط زیست کشور بپردازد.

چهار دوره جشنواره فیلم سبز تا سال ۸۴ برگزار شد اما در دولت نهم و دهم برگزاری آن متوقف شد. با روی کار آمدن دولت یازدهم، این جشنواره پس از وقفه‌ای نسبتاً طولانی بار دیگر آغاز به کار کرد و پاییز سال ۱۳۹۸ هفتمین دوره آن برگزار می‌شود.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *