آکواریوم

اکواریوم

اکواریوم ، یک محیط مصنوعی است که معمولا شیشه ای یا پلاستیکی است و از آن برای نمایش آبزیان و حیوانات خانگی کوچک استفاده می شود.

آکواریوم
اگر علاقمند به داشتن یک آکواریوم بسیار زیبا در فضای خانه خود هستید اما نمی دانید چه نوع آکواریومی را باید خریداری کنید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم

فهرست مطالب

انواع آکواریوم

به طور کلی نگهداری و راه اندازی آکواریوم آب شیرین نسبت به مخازن ماهی آب شور بسیار آسان است.

این در حالی است که مخازن ماهی های آب شور رنگارن  تر و زنده تر از مخازن آب شیرین هستند.

بهترین راه برای اینکه بفهمید کدام نوع آکواریوم برای شما خوب است این است که از افراد آگاه کمک بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. 

انواع آکواریوم کدامند

به یاد داشته باشید که همه ماهی ها یکسان نیستند و در شرایط مشابه زنده نمی مانند. به همین جهت شناخت انواع آکواریوم ها بسیار مهم و حیاتی است.

هر نوع ماهی به شرایط ویژه آبی متفاوتی نیاز دارد. به عنوان مثال، ماهی قرمز و ماهی بتا هر دو ماهی های آب شیرین هستند و در صورتی که به دلیل عدم آگاهی، آنها را در آکواریوم آب شور بیاندازید، سلامت آنها به خطر می افتد.

آکواریوم آب شور

رنگارنگ ترین ماهی ها در زیستگاه های دریایی یافت می شوند که مراقبت از آنها در آکواریوم های خلنگی نیازمند ایجاد شرایط خاص است.

انواع ماهی های دریایی به آکواریوم دریایی یا آب شور نیازمند هستند. نگهداری از آکواریوم دریایی نسبت به آکواریوم آب شیرین دشوارتر است.

نمک به عنوان یک عامل خورنده می تواند به بسیاری از تجهیزات آکواریوم آسیب برساند. نظارت مداوم بر تمیزی آکواریوم، در داخل و خارج، برای ظاهر کلی آن مهم است.

آکواریوم آب شیرین

نگهداری از سیستم آکواریوم آب شیرین بسیار ساده تر است. یک تمیز کردن هفتگی معمولا برای حفظ ظاهر خوب کافی است.

ماهی های آب شیرین زیادی وجود دارند که به اندازه ماهی های دریایی رنگارنگ هستند و در یک آکواریوم خانگی بسیار خوب رشد می کنند و زنده می مانند.

هنگام راه اندازی آکواریوم برای اولین بار، آکواریوم آب شیرین پیشنهاد می شود. ماهی های موجود در آکواریوم های آب شیرین منشأ خود را در نهرها، برکه ها، رودخانه ها و دریاچه ها دارند.

آب این ماهی ها باید دکلره شود که با افزودن یک ماده دکلره کننده به آب لوله کشی می توان این کار را انجام داد. آب همچنین باید حرکتی داشته باشد تا میزان اکسیژن افزایش یابد که با استفاده از پمپ هوا می توان به آن دست یافت.
آکواریست ها به طور معمول دمای آب را کنترل می کنند تا از پایداری آن مطمئن شوند و همچنین سطوح آمونیاک و pH را آزمایش می کنند تا اطمینان حاصل نمایند که زباله ها به درستی توسط فیلتر حذف می شوند.

طراحی و اجرای آکواریوم

یک آکواریوم 76 لیتری (معادل 20 گالن) یا بیشتر برای سیستم های دریایی بسیار توصیه می شود.

برای یک سیستم آب شیرین، پیشنهاد می کنیم با یک آکواریوم 38 لیتری (10 گالن) شروع کنید.

به منظور طراحی و اجرای آکواریوم  هر دو نوع آکواریوم آب شیرین و دریایی  به فیلتر نیاز دارید.

 یک فیلتر زیر شنی با حداقل یک یا دو لوله هواکش برای اکثر سیستم ها توصیه می شود.

طراحی و اجرای آکواریوم

 گام بعدی برای طراحی و اجرای آکواریوم، استفاده از سنگریزه، گیاهان و سایر تزئینات هستند. اینها به منظور ایجاد نمای جالبتر و همچنین سلامت  ماهی ها بسیار مهم و ضروری می باشند. خرید اولین آکواریوم معمولا تجربه ای بسیار هیجان انگیز است.
در زمان طراحی و اجرای آکواریوم توجه به نوع فیلتراسیون، اهمیت فوق العاده زیادی دارد. سه نوع فیلتر اصلی در آکواریوم های دریایی استفاده می شود؛ مکانیکی، شیمیایی و بیولوژیکی. یک مخلوط خوب با استفاده از هر سه نوع فیلتراسیون توصیه می شود.

این به این دلیل است که فیلتر بیولوژیکی از باکتری ها برای تجزیه مواد زائد در آب استفاده می کند. در طی فیلتراسیون مکانیکی، ذرات ریز موجود در آب از داخل فیلتر عبور کرده و گیر می کنند.

نمونه ای از این نوع، فیلترهای شنی سریع در آکواریوم های بزرگ و پدهای فوم ساده در آکواریوم های خانگی است.

فیلترهای شیمیایی ممکن است از کربن فعال برای حذف مولکول های محلول از آب استفاده کنند. نمونه دیگری از فیلترهای شیمیایی یک کفگیر کف پروتئینی است. انواع فیلتراسیون به راحتی در اکثر مغازه های آکواریوم موجود است.

فیلتر زیر شن در انواع آکواریوم ها چیست؟

فیلتراسیون زیر شن یک راه ساده برای فیلتر کردن آکواریوم است. معمولاً از یک صفحه مسطح ساخته می شود که در پایین آکواریوم قرار می گیرد و فضای خالی کوچکی در زیر آن باقی می ماند.

این در حالی است که رسانه های فیلتر (معمولا شن) در بالای فیلتر قرار می گیرند. حداقل دو لوله بالابرنده وجود دارد که به فضای زیر فیلتر متصل می شوند و در نتیجه پمپ هوا در بالای لوله آب را از طریق آنها بیرون می کشند.

در این شرایط، آب از شن عبور می کند و سپس از طریق لوله های بالابرنده به سطح آکواریوم برمی گردد.

فیلتر زیر شن در انواع آکواریوم ها چیست؟

خرید بهترین انواع لوازم آکواریوم

یک آکواریوم با انواع لوازم جانبی مناسب می تواند آن را به یک دکوراسیون دوست داشتنی در خانه تبدیل کند. از آنجایی که امروزه انواع مختلفی از لوازم جانبی آکواریوم در فروشگاه های مختلف در دسترس هستند، انتخاب ضروری  ترین و مناسب ترین نوع تجهیزات از یک فروشگاه معتبر بسیار مهم است. نکاتی وجود دارد که می توان در هنگام خرید بهترین انواع لوازم آکواریوم در نظر گرفت. در ادامه به آنها می پردازیم.
پمپ ها: یکی از مهم ترین لوازم جانبی آکواریوم است که به زنده ماندن و سلامت ماهی در مخزن کمک می کند. پمپ برای گردش اکسیژن در آب ضروری است.
فیلترها: هر آکواریوم به یک سیستم فیلتر نیاز دارد که بتواند آب مخزن را فیلتر کند تا از آلودگی و ناخالصی پاک شود. امروزه انواع مختلفی از فیلترها در دسترس هستند، بنابراین انتخاب محصولات با توجه به اندازه مخازن و تعداد ماهی های موجود در آن مهم است. همانطور که اشاره کردیم، انواع مختلفی از فیلترها برای تصفیه آب آکواریوم شما وجود دارد. فیلترها فضایی را برای رشد باکتری های مفید فراهم می کنند. باکتری مفید باکتری است که به کاهش آمونیاک در آکواریوم شما کمک می کند. فیلتر قوطی یکی از بهترین هاست. این فیلتر در خارج از آکواریوم قرار می گیرد بنابراین هیچ فضایی را در داخل آکواریوم شما اشغال نمی کند که آن را برای آکواریوم های 10 تا 20 گالن ایده آل می سازد زیرا فضا در این آکواریوم¬ها بسیار محدود است.
تزئینات: انبوهی از تزیینات وجود دارد که می توان به آکواریوم اضافه کرد تا ظاهر کلی آن را بهبود بخشد. بسیاری از این تزئینات را می توان حتی از فروشگاه های اینترنتی با قیمت های مقرون به صرفه خریداری کرد. فروشگاه آنلاین ایران مو، انواع تزئینات آکواریوم را در اندازه ها، شکل ها، رنگ ها و طرح های مختلف متناسب با انواع مخازن موجود، ارائه می کند.
گیاهان: استفاده از گیاهان زنده در آکواریوم ماهی دارای ویژگی¬های مفید بسیاری است. در این آکواریوم ها می توان از انواع گیاهان استفاده کرد تا بر زیبایی و سلامت ماهی بیفزاید.
سنگ ها: یکی دیگر از انواع تزیینات، سنگ هایی هستند که به طور خاص برای آکواریوم ها ساخته می شوند. اکثر فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین مجموعه عظیمی از سنگ‌ها را در اندازه‌ها، رنگ‌ها، شکل‌ها و سبک‌های مختلف به نمایش می‌گذارند که متناسب با انواع آکواریوم ها هستند. برخی از رایج ترین انواع، شامل سنگ های توری، سنگ های رنگین کمانی و غیره هستند.
چراغ ها: روشنایی مناسب یکی دیگر از موارد مهمی است که در نصب آکواریوم باید در نظر گرفته شود. امروزه گزینه‌های مختلفی مانند چراغ‌های LED، چراغ‌های فلورسنت و غیره وجود دارد. این چراغ¬ها در رنگ¬های ملایم و ویژگی¬های مختلف موجود هستند. چراغ‌هایی وجود دارند که می‌توانند هر زمان که لازم باشد کم نور شوند.

لیست قیمت انواع آکواریوم

آکواریوم ها در انواع طراحی های متنوع و با ابعاد بسیار متفاوت در بازار موجود هستند.

پس از اینکه تصمیم گرفتید که می خواهید کدام نوع آکواریوم را خریداری کنید، توجه به اینکه قرار است چه اندازه از فضای خانه خود را برای قرار گرفتن آکواریوم اختصاص دهید، بسیار مهم به نظر می رسد.

هر چقدر که ابعاد یک آکواریوم بزرگتر باشد، به همان اندازه قیمت آن نیز بیشتر است.

همچنین بسته به اینکه چه نوع ماهی و چه تجهیزات جانبی را خریداری می کنید، قیمت فروش انواع آکواریوم ها متفاوت خواهد بود.

لیست قیمت انواع آکواریوم

برخی ماهی ها واقعاً گران قیمت هستند و از نژاد خاصی می باشند. این در حالی است که انواع تزئینات برای آکواریوم

ها وجود دارد که بر قیمت نهایی این محصول تاثیر می گذارند.به طور کلی، قیمت انواع آکواریوم آب شور و شیرین بسته به اینکه چه ماهی و به چه تعداد همراه با چه نوع تجهیزات جانبی انتخاب کرده اید، متفاوت خواهد بود.

فروش آکواریوم شرکت دیوار سبز

شرکت دیوار سبز، متخصص عرضه و فروش آکواریوم های منحصر به فرد و سفارشی است. ما آکواریوم‌هایی را برای نگهداری همه انواع ماهی ها از ماهی های اب شیرین گرفته تا شور، عرضه می کنیم.

آکواریوم های مجموعه فروشگاهی شرکت سبز دارای برجسته ترین سطح کیفیت هستند. این در حالی است که قیمت آکواریوم های ما در مقایسه با نمونه های موجود در بازار، بسیار مقرون به صرفه است.

بیشترین سوالات پرسیده شده توسط کاربران :
درون آکواریوم چیست؟آکواریوم (جمع آکواریوم یا آکواریوم) یک ویواریوم است که معمولاً در یک ظرف شفاف (معمولاً از شیشه یا پلاستیک با استحکام بالا ساخته شده است) که در آن گیاهان و حیوانات ساکن در آب (معمولا ماهی ها و گاهی اوقات بی مهرگان و همچنین بی مهرگان) وجود دارد. دوزیستان، پستانداران دریایی و خزندگان) در …
چرا آکواریوم مهم است؟با توجه به تحقیقات انجام شده، داشتن آکواریوم فواید زیادی برای سلامتی مانند کاهش استرس، بهبود فشار خون و ضربان قلب، خواب بهتر، کاهش اضطراب و درد، درمان کودکان هیجان زده، درمان آلزایمر و بهبود بهره وری دارد.
هدف از آکواریوم چیست؟آکواریوم، مخزن نگهداری از موجودات آبزی، اعم از آب شیرین یا دریایی، یا تأسیساتی که در آن مجموعه ای از موجودات آبزی نمایش داده شده یا مورد مطالعه قرار می گیرد.

فروش انلاین آکواریوم

امروزه فروش تمامی محصولات به صورت آنلاین، بسیار رایج شده است. آکواریوم ها ینز مانند دیگر محصولات از این قضیه استثنا نیستند.

شما خریداران محترم می توانید به سادگی، به وب سایت های فروشگاهی آنلاین سر بزنید و با جستجوی آکواریوم مورد علاقه خود با طرح و اندازه مناسب با ترجیحات شخصی تان اقدام به خرید کنید.

یکی از مزیت های خرید آنلاین آکواریوم، امکان مقایسه قیمت ها و خرید مقرون به صرفه تر است. شما می توانید با مقایسه لیست قیمت وب سایت های فروشگاهی آنلاین، بهترین قیمت را انتخاب کرده و اقدام به خرید نمایید.

شرکت دیوار سبز، انواع آکواریوم ها را با قیمت بسیار مناسب عرضه می کند. فرصت را از دست ندهید و همین الان برای خرید این محصول اقدام کنید.

مزایای خرید آکواریوم

یک آکواریوم میتواند در طول زمان ذهن شما را شاداب کند. اگر در افسردگی هستید، بهترین راه برای از بین بردن افسردگی، گذراندن زمان بیشتر با آکواریوم است.

فرض کنید در کنار دریاچه ای ایستادهاید و طبیعت زیبا را تماشا می کنید و ماهی های دریاچه جلوی چشمان شما شنا می کنند.

یک آکواریوم زمانی که استرس دارید می تواند همان دریاچه باشد. از نظر علمی ثابت شده است که یک آکواریوم ماهی می تواند استرس را کاهش دهد.
در زندگی پرمشغله امروزی، ما زمان زیادی برای سرگرمی نداریم.این در حالی است که نگهداری از آکواریوم یک سرگرمی عالی برای بسیاری از افراد است.

مردم ماهی های غیر معمول را برای آکواریوم جمع آوری می کنند و احساس خوشایندی را تجربه می کنند. یک آکواریوم می تواند زیبایی یک اتاق را افزایش دهد.

موقعیت مکانی شرکت دیوار سبز در تهران

سخن پایانی
همیشه در مورد ماهی هایی که خریداری می کنید، حتما در مورد ویژگی های آب مورد نیاز، تحقیق کنید زیرا برخی از ماهی ها الزاما باید در آب شیرین و برخی دیگر حتما باید در آب شور نگهداری شوند. کارشناسان ما در مجموعه دیوار سبز آماده پاسخگویی به سوالات شما خریداران محترم هستند. همین الان با شماره تلفن های درجه شده در سایت تماس بگیرید یا با مشاهده انواع محصولات ما، بهترین نوع را مطابق با سلیقه و بودجه خود انتخاب کنید.

سوالات متداول آکواریوم

آکواریوم آب شور -آکواریوم آب شیرین

یک آکواریوم با انواع لوازم جانبی مناسب می تواند آن را به یک دکوراسیون دوست داشتنی در خانه تبدیل کند. از آنجایی که امروزه انواع مختلفی از لوازم جانبی آکواریوم در فروشگاه های مختلف در دسترس هستند، انتخاب ضروری  ترین و مناسب ترین نوع تجهیزات از یک فروشگاه معتبر بسیار مهم است.

یک آکواریوم میتواند در طول زمان ذهن شما را شاداب کند. اگر در افسردگی هستید، بهترین راه برای از بین بردن افسردگی، گذراندن زمان بیشتر با آکواریوم است.

فرض کنید در کنار دریاچه ای ایستادهاید و طبیعت زیبا را تماشا می¬کنید و ماهی-های دریاچه جلوی چشمان شما شنا می کنند.

یک آکواریوم زمانی که استرس دارید می تواند همان دریاچه باشد. از نظر علمی ثابت شده است که یک آکواریوم ماهی می¬تواند استرس را کاهش دهد.
در زندگی پرمشغله امروزی، ما زمان زیادی برای سرگرمی نداریم.این در حالی است که نگهداری از آکواریوم یک سرگرمی عالی برای بسیاری از افراد است.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *