صدور-شناسنامه-سیل-زدگان

صدور رایگان و بدون نوبت شناسنامه برای سیل زدگان / شرکت دیوار سبز

سیف‌اله ابوترابی  گفت: در پی وقوع سیل در بسیاری از شهرها، به صورت یکنواخت دستور داده‌ایم که تمهیداتی را برای سیل‌زدگان در بحث صدور اوراق هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی لحاظ کنیم.

وی ادامه داد: به منظور جلوگیری از سوء استفاده برخی از سودجویان با هماهنگی ستاد مدیریت بحران هر شهرستان و با تایید آنها، افرادی که شناسنامه و مدارک خود را از دست داده‌اند می‌توانند به اداره ثبت‌احوال منطقه خود برای صدور مجدد مدارک خود مراجعه کنند.

ابوترابی گفت: به این ترتیب مدارک آنها به صورت رایگان و بدون نوبت صادر می‌شود؛ همچنین یکی دیگر از تمهیدات دیده شده این است که شناسنامه آنها المثنی صادر نمی‌شود بلکه به صورت نوبت اولی به ‌آنها ارائه می‌شود.

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور گفت: بنابراین فعلا به دلیل شرایط خاص سیل‌زدگان، نامه‌ای به اداره برنامه و بودجه وزارت کشور داده و  اعتبار لازم بابت این خدمات را دیده‌ایم؛ رقم صدور این مدارک بالا می‌شود اما به دلیل اینکه سیل‌زدگان شرایط مساعدی ندارند باید به آنها کمک کنیم، دولت هزینه صدور این مدارک را تقبل خواهد کرد.

ابوترابی گفت: افراد سیل‌زده که مدارک خود را از دست داده‌اند می‌توانند به ادارات ثبت‌احوال مناطق خود مراجعه کنند در برخی از شهرها به  دلیل تخریب بالا، استان‌های معین در نظر گرفته‌ایم به طوری که در شهر آق‌قلا و گمیشان به دلیل تخریب بالا سه شهرستان مجاور را برای رسیدگی به صدور مدارک در نظر گرفتیم و ایستگاه سیار در آنجا مستقر کردیم و برای شهر پلدختر نیز شهر خرم‌آباد را به دلیل نزدیکی به آن، به عنوان استان معین در نظر گرفته‌ایم.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *