درخواست-جاری-ماندن-زاینده-رود-در-نوروز

درخواست جاری ماندن زاینده رود در نوروز / شرکت دیوار سبز

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از وزیر نیرو خواسته است تا در راستای حفظ نشاط در استان اصفهان و نیز جذب گردشگر در ایام نوروز زاینده‌رود جاری بماند.

به گزارش روابط عمومی گروه دیوار سبز وی‌آی‌پی؛ در نامه علی اصغر مونسان – معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطاب به رضا اردکانیان وزیر نیرو آمده است:

«شهر زیبا و تاریخی اصفهان یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور بوده که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی با اشتیاق فراوان از جاذبه های ارزشمند این شهر کهن بازدید می کنند و زاینده رود به عنوان شاهرگ حیات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی از جایگاه ویژه ای در اذهان عمومی برخوردار بوده و کانون جاذبه های گردشگری است.

رودخانه ای که سالها طراوت و شادابی را برای مردم به ارمغان آورده طی خشکسالی‌های اخیر با تبعات منفی قابل ملاحظه ای همراه بوده به طوریکه با تایید متخصصان و کارشناسان ذی ربط، استمرار آن در درازمدت و عدم جریان آب رودخانه و کاهش تراکم خاک بستر منطقه، تاثیرات سوء و تهدیدی جدی برای ساختار و استحکام تمام آثار تاریخی شهر اعم از ابنیه، بافت‌ها و آثار ثبت جهانی که متاثر از جریان “مادی”‌ها است؛ به ویژه در سلامت سازه ای پل های تاریخی مسیر رودخانه داشته است.

از آن جا که این عناصر تاریخی و فرهنگی همواره کانونی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی و فرصتی برای سپری شدن اوقات خوش برای مسافران و گردشگران بوده است، بازگشایی دریچه‌های سد زاینده رود می‌تواند در آستانه سال  جدید و نوروز موجب رونق گردشگری و ایجاد شادابی و شور و نشاط اجتماعی نزد مسافران و به ویژه مردم عزیز اصفهان شود.

با عنایت به اینکه در راستای تجدید حیات زاینده رود اقدامات ارزشمندی صورت گرفته، خواهشمند است دستور فرمایند روند بازگشایی دریچه‌های سد زاینده رود تا 10 فروردین 1398 تداوم یابد.»

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *